Petra Buzková
11. září

Astrologická aromaterapie

Jak využít sílu rostlin při harmonizaci osobnosti

Někteří lidé považují astrologii za šarlatánství, jiní naopak bezmezně věří tomu, co si přečtou v rubrice horoskopů na stránkách společenského magazínu. Pravdou ovšem zůstává, že astrologie provází lidstvo již pár tisíc let. Někdy se na ni pohlíží jako na způsob předpovídání budoucnosti, ale na astrologii se také můžeme dívat jako na nauku studující postavení planet v určitém okamžiku a z určitého místa na Zemi. A na základě této konstelace pak interpretuje symbolický význam nebeských těles jako určitých životních principů. Takový pohled na astrologii je nám bližší.

 

Vnitřní svět člověka a nemoc

Pomocí horoskopu, který se nejčastěji váže k okamžiku narození konkrétního člověka, zachycuje astrologie určité energetické naladění, jež se odráží v psychické struktuře člověka. Postavení planet na nebi tedy není příčinou toho, že člověk má ty nebo ony zájmy, že se nějak chová, ani není příčinou událostí. Planety spíš symbolizují určitou sílu, signalizují určité vlohy, ty se ale musí k životu teprve probudit. Tomu napomáhají rodiče, vychovatelé, okolní svět a společnost.

Různé vlohy se z pasivních mění v aktivní (například když ten, kdo je manipulován, manipuluje pak druhé), obracejí se proti vlastní osobě (v podobě nemoci), jsou vytěsňovány nebo se přenášejí na druhé. Možná také znáte někoho, jehož partnerské vztahy končí vždy stejným způsobem. Nebo někoho, koho se stále zvláštním způsobem drží smůla. Opakující se scénář představuje psychologickou sílu, která se člověku vnucuje, ať už se jí vzpírá nebo si myslí, že koná ze svobodné vůle. A trvá tak dlouho, dokud nedokážeme rozpoznat podstatu problému a vyrovnat se s ním.

Celostní pohled

Astrologie může poskytnout službu všude tam, kde je třeba odhalit niterné konflikty, kde jde o sebepoznání a o skutečné poznání druhých. Podobně jako všechny starobylé nauky nevnímá astrologie tělo a duši odděleně. Chápe tělo jako zrcadlový obraz niterných psychických konstelací. Každému znamení zvěrokruhu odpovídá určitá oblast lidského těla a jeho funkce. Pokud nás zasáhne nemoc, znamená to, že se určitá část našeho organismu ocitla v disharmonii. Projevuje se vnějšími příznaky tam, kde příslušná schopnost nenachází adekvátní životní projev. Například nedokážeme-li se v životě prosadit, může se to projevit onemocněním hlavy, žlučníku nebo záněty. Pokud se nám nedaří vytvářet partnerské vztahy, mohou nastat problémy s kyčli nebo játry. Máme-li překážky v komunikačních dovednostech, můžeme se potýkat s bronchitidou nebo plicními nemocemi. Samozřejmě, život je mnohem složitější a uvedené příklady jsou pouze hrubě načrtnuté.

Vztah astrologie a aromaterapie

Každé znamení zvířetníku má určitou základní psychologickou charakteristiku, životní princip. Pokud se z různých důvodů tomuto principu brání v plném projevu, je možné takový deficit vyrovnat právě pomocí aromaterapie. Astrologie nám tedy pomáhá na úrovni diagnostické, aromaterapie na úrovni léčebné. Přírodní esenciální oleje při správné volbě a správném způsobu užití napomáhají psychické harmonizaci osobnosti.

Podívejme se blíže na jeden konkrétní příklad, třeba Býka. V psychologické rovině symbolizuje rozhodnost, energičnost, čestnost a dobrosrdečnost. Na materiální úrovni se projevuje touhou shromažďovat majetek a vytvářet zásoby pro pocit jistoty. Pokud se jiní ale vměšují do býkových záležitostí, narušují jeho pohodlí, lenošení nebo majetek, mohou pak Býci jednat bezohledně a bezcitně, anebo se uzavřou do sebe a ironizují, kritizují okolí. Tělesně to pak kompenzují krčními chorobami, cukrovkou, obezitou, schizofrenií, depresemi. Aromaterapeutická směs Býk obsahuje bazalku, která posiluje neurovegetativní systém a pomáhá při duševním vyčerpání. Myrta vzpružuje a harmonizuje energetická centra. Rozmarýn stimuluje produkci adrenalinu a díky antiseptickým vlastnostem účinkuje při zánětech krku a mandlí.

Synergické působení esenciálních olejů

Každá jednotlivá směs Astrologické aromaterapie Phytos přísně respektuje specifické účinky použitých esenciálních olejů. Vzájemně se doplňují a posilují ve svém působení, ale zároveň zohledňují vzájemnou mísitelnost.

Ať už se budete oddávat astrologické aromaterapii na základě vašeho znamení ve zvířetníku prostřednictvím aromalampy nebo aromadifuzéru, pamatujte, že efekt posiluje příjemné prostředí. Zapalte svíčky, pohodlně se usaďte, obklopte se hezkými předměty. S každým znamením se také pojí charakteristické minerály nebo signifikantní kovy. Už jsme o tom mluvili, běží zde o niterné konflikty, hluboko zasuté překážky, které jsme si ve své duši vytvořili, jež jsou příčinou našeho nesouladu. Je tedy nanejvýš vhodné, aby tyto aromaterapeutické chvilky byly jen a jen okamžiky vás se sebou samými.


Astrologické směsi 100% esenciálních olejů

Směsi esenciálních olejů harmonizují osobnost daného znamení.

[Fancy_Facebook_Comments]