Mariana Kondělková
12. června

Amla

Ovoce Amla, nazývané také indický angrešt, je vysoce výživné, zelenožluté ovoce se zajímavou sladkou, ale i kyselou chutí původem z Indie. Bylo uctíváno jako matka příroda, protože má mnoho vnitřních i vnějších aplikací v rámci tradičních ajurvédských praktik. V Indii lze Amlu snadno najít ve formě oleje nebo jako hlavní složku vlasových produktů v obchodech se zdravou výživou a kosmetikou. Stoupenci ájurvédské medicíny nebo ajurvédy věří, že všechny části stromu mají léčivé vlastnosti a říkají, že ovoce má pozoruhodnou schopnost vyživovat a podporovat zdravé vlasy a pokožku hlavy.

Náš olej Amla se pečlivě vyrábí pomocí vícestupňového procesu, který zahrnuje nutriční výhody lisovaného oleje ze semen Amla s výhodami ovoce Amla macerovaného (nebo infuzovaného) do sezamového oleje. Pro zahájení procesu se sušené ovoce amla ponoří do sezamového oleje. Po několika dnech ponoření do oleje se plody vyjmou a olej se filtruje a čistí. Odděleně se semena Amla vylisují a výsledný vylisovaný olej ze semen se shromáždí a přidá k extraktu sezamového oleje ke vzniku konečného oleje Amla.

Benefity a použití

Olej Amla má působivou pověst pro svou účinnost při vyživování pokožky hlavy, kondicionování suchých a lámavých vlasů a pro podporu silných, zdravých a lesklých vlasů. Ovocný olej Amla je zvláště vhodný pro použití při úpravě kudrnatých, vlnitých, strukturovaných a ostatních typů vlasů, které těží z výrazné hydratace a zvlhčení. Pomáhá také výrazně zklidnit a zvlhčit pokožku hlavy a pomáhá při problémech se suchou a problematickou pokožkou hlavy. Olej Amla pomáhá podporovat přirozený, zdravý růst vlasů a poskytuje vlasům a vlasové pokožce výjimečnou kondicionaci a hydrataci při použití jako horké olejové ošetření, hloubkový kondicionér nebo vlasová pomáda. Je také účinný, když je začleněn do šamponů, ošetření pokožky hlavy a dalších přípravků na vlasy a pokožku hlavy.

Další informace

Naše řada ajurvédských bylinných olejů je speciálně navržena pro péči o pleť a kosmetiku a jsou vyrobeny z nejlepších organických, eticky sbíraných divoce rostoucích rostlin a bylin nejvyšší kvality bez pesticidů. Ty se připravují studeným procesem, aby se zabránilo potenciálnímu poškození tepelným zpracováním, které může mít vliv na účinnost produktu. Každá šarže prochází přísnou kontrolou kvality, aby byla zajištěna konzistence od šarže k šarži.

*Jedná se o kosmetický přípravek, který je určen pouze pro vnější použití a neměl by se užívat vnitřně.


Amla

ajurvédský infuzní olej

[Fancy_Facebook_Comments]