Mariana Kondělková
12. června

Babchi

Náš organicky vytvořený olej Babchi, také nazývaný Bakuchi, je za studena lisovaný z výjimečných černých semen rostliny Psoralea corylifolia, původem ze Srí Lanky a Indie. Se svou tmavě červenohnědou barvou a silným ořechovým aroma se Babchi olej již dlouho používá v tradiční ajurvédské a čínské medicíně pro své účinky k léčbě různých kožních onemocnění, jako je lupénka, leukoderma a lepra.

Rostlina Psoralea corylifolia má nesmírný biologický význam, přirozeně bohatá na antioxidant bakuchiol. V posledních letech si bakuchiol získává popularitu díky různým výzkumům a je nabízen jako další alternativa k retinolu – složce, která se tradičně používá v produktech pro péči o pleť a proti stárnutí. Výhody bakuchiolu jsou velmi podobné jako u retinolu, ale bez nevýhod retinolu, který může způsobit zarudnutí a podráždění pokožky a je náchylný k fotochemické nestabilitě. To znamená, že kosmetiku obsahující bakuchiol lze používat na citlivou pleť a to ráno i večer na rozdíl od retinolu, který se musí používat pouze na noc kvůli jeho fotosenzibilizačnímu účinku na pokožku při denním světle.

Benefity a použití

O oleji Babchi (Bakuchi) je známo, že snižuje výskyt jemných linek a vrásek na obličeji tím, že stimuluje produkci kolagenu. Pomáhá také zlepšit nerovnoměrný tón pleti snížením pigmentace a
také podporuje pružnost a pevnost pokožky. Olej Bakuchi je také užitečný v produktech formulovaných pro pleť se sklonem k akné, protože zabraňuje procesu peroxidace lipidů v kožním mazu tím, že udržuje mírně kyselé pH pokožky. Snižuje se tak nadprodukce bakterií na povrchu pokožky a omezuje se keratinizace buněk.

Babchi olej je také široce používán v opalovacích krémech a ve výrobcích pro vlasy a pokožku hlavy, zejména těch, které podporují opětovný růst vlasů ztracených v důsledku alopecie. Bakuchi olej je také užitečný při infekcích, protože inhibuje růst plísní a bakterií díky svým antifungálním a antibakteriálním vlastnostem.

Další informace

Naše řada ajurvédských bylinných olejů je speciálně navržena pro péči o pleť a kosmetiku a jsou vyrobeny z nejlepších organických, eticky sbíraných divoce rostoucích rostlin a bylin nejvyšší kvality bez pesticidů. Ty se připravují studeným procesem, aby se zabránilo potenciálnímu poškození tepelným zpracováním, které může mít vliv na účinnost produktu. Každá šarže prochází přísnou kontrolou kvality, aby byla zajištěna konzistence od šarže k šarži.

*Jedná se o kosmetický přípravek, který je určen pouze pro vnější použití a neměl by se užívat vnitřně.


Babchi

ajurvédský bylinný olej

[Fancy_Facebook_Comments]