Mariana Kondělková
12. června

Brahmi

Bacopa monniera, nazývaná také vodní yzop nebo Herpestis monniera, pochází z mokřadů jižní Indie, ale běžně roste ve Spojených státech, Evropě a Africe. Je to plazivá vytrvalá rostlina s malými listy a fialovými květy, která se vyskytuje v teplých mokřadech v celém tropickém pásmu.

“Brahmi” se používá k označení dvou různých ajurvédských bylin – Bacopa monnieri a Centella asiatica. Brahmi je původem ze sanskrtu a doslova znamená ženskou esenci univerzálního uvědomění a také podporovatele jemné všímavosti. Obě byliny jsou také velmi uctívány pro své prospěšné účinky na nervový systém. Ponoříme-li se hlouběji, zjistíme, že dvojí použití jména „brahmi“ lze chápat i geograficky; v jižní Indii „brahmi“ odkazuje na Bacopa monnieri; zatímco v severní Indii „brahmi“ odkazuje na Centella asiatica.

Benefity a použití

Olej Brahmi, lidově označované jako bylina milosti a bylina myslícího člověka, se od starověku používá v lidovém i v tradičním systému medicíny pro zmírnění všech druhů duševních onemocnění. Je to vynikající omlazovací prostředek nejen pro mysl a nervový systém, ale pro všechny systémy v těle. Bacopa podporuje správnou funkci mozku a nervů, přináší rovnováhu a klid do nervového systému, čímž podporuje jasnost a vědomí.

Léčivé vlastnosti Bacopa monniera se spojují s uklidňujícími vlastnostmi organického sezamového oleje pro vyvážené účinky. Zvyšuje inteligenci, dlouhověkost a paměť a zároveň korelativně snižuje senilitu a stárnutí, stejně jako léčí a hydratuje různé kožní stavy. Ať už ji můžeme nazývat jakkoli – bacopa, brahmi nebo bylina milosti; je to nádherná bylina, která podpoří vaši pohodu, vitalitu a duševní vědomí.

Další informace

Naše řada ajurvédských bylinných olejů je speciálně navržena pro péči o pleť a kosmetiku a jsou vyrobeny z nejlepších organických, eticky sbíraných divoce rostoucích rostlin a bylin nejvyšší kvality bez pesticidů. Ty se připravují studeným procesem, aby se zabránilo potenciálnímu poškození tepelným zpracováním, které může mít vliv na účinnost produktu. Každá šarže prochází přísnou kontrolou kvality, aby byla zajištěna konzistence od šarže k šarži.

*Jedná se o kosmetický přípravek, který je určen pouze pro vnější použití a neměl by se užívat vnitřně.


Brahmi (Bakopa)

ajurvédský infuzní olej

[Fancy_Facebook_Comments]