Mariana Kondělková
12. června

Gotu Kola

Centella asiatica, někdy také označovaná jako „Brahmi“, je malá plazivá bylina, která pochází z Asie, ale nyní se pěstuje v jiných tropických a mírných bažinatých částech Afriky a USA. Centella asiatica je nejznámější pod svým srílanským názvem: „Gotu Kola“. Je to vodní rostlina a lze ji snadno nalézt podél potoků, v rýžových polích a jiných bažinatých oblastech. Centella asiatica nebo Gotu Kola je známý mentální omlazující prostředek tradičně používaný k podpoře intelektu, zlepšení duševní výkonnosti a podpoře správného fungování nervového systému.

Rostlina Centella asiatica má výrazné kulaté listy se silnou podobností s mozečkem. To je zajímavý fakt, protože je to v souladu s „doktrínou podpisů“, která říká, že byliny léčí tu část těla, které se podobají.

“Brahmi” se používá k označení dvou různých ajurvédských bylin – Bacopa monnieri a Centella asiatica. Brahmi je původem ze sanskrtu a doslova znamená ženskou esenci univerzálního uvědomění a také podporovatele jemné všímavosti. Obě byliny jsou také velmi uctívány pro své prospěšné účinky na nervový systém. Ponoříme-li se hlouběji, zjistíme, že dvojí použití jména „brahmi“ lze chápat geograficky; v jižní Indii „brahmi“ odkazuje na Bacopa monnieri; zatímco v severní Indii „brahmi“ odkazuje na Centella asiatica.

Benefity a použití

Centella asiatica nebo Gotu Kola je považována za jedno z nejlepších mozkových tonik v ájurvédě. V Asii se používá po tisíce let jako lék i jako lahodná listová zelenina. Tato svůdná zelená bylina je oblíbená, protože pomáhá zlepšovat všímavost, revitalizovat vědomí a udržovat bystrý intelekt. Podporuje také zdravou cirkulaci v mozku, což podporuje kognitivní funkce, jako je paměť a koncentrace. Navíc, jako přírodní čistič krve a nervové tonikum, Gotu Kola zvláště podporuje zklidnění podráždění pokožky způsobené stresem, takže je vynikající volbou pro masáž pokožky hlavy a nohou.

Další informace

Naše řada ajurvédských bylinných olejů je speciálně navržena pro péči o pleť a kosmetiku a jsou vyrobeny z nejlepších organických, eticky sbíraných divoce rostoucích rostlin a bylin nejvyšší kvality bez pesticidů. Ty se připravují studeným procesem, aby se zabránilo potenciálnímu poškození tepelným zpracováním, které může mít vliv na účinnost produktu. Každá šarže prochází přísnou kontrolou kvality, aby byla zajištěna konzistence od šarže k šarži.

*Jedná se o kosmetický přípravek, který je určen pouze pro vnější použití a neměl by se užívat vnitřně.


Gotu Kola

ajurvédský infuzní olej

[Fancy_Facebook_Comments]