Hana Šafaříková
kreativec, majitelka eshopu HaŠa Spirit Shop
21. února

Ledviny – poklad, který zanedbáváme

Únor je měsícem, ve kterém bychom se měli zaměřit na podporu ledvin. Ledviny jsou spojeny s prvkem vody a jejich sdruženým orgánem je močový měchýř. Společným úkolem ledvin a močového měchýře je starost o vodu v našem těle. První věcí, kterou bychom se měli zabývat v případě, že se u nás projeví problémy s močením, je tedy zajímat se o stav našich ledvin a močového měchýře.

Právě v zimním období naše ledviny trpí nejvíce. Nemají rády chlad způsobený nevhodným oblékáním, což se týká převážně mladých lidí. Krátká trička a tenké bundy v zimě našim ledvinám zkrátka neprospívají. Výsledkem takového oblékání pak velmi často může být zánět močového měchýře, což není příjemná záležitost. Já sama jsem se s tímto problémem na začátku roku potýkala a rozhodně vím, o čem mluvím. Myslím, že všichni, kteří si zánětem prošli, si velice dobře rozmyslí své odívání během zimy. Příznaky možná znáte: začíná pálivým pocitem při močení, bolestí v oblasti ledvin, pocitem nafouknutého podbříšku, tlačením močáku, častým močením a v těch horších případech se projeví tvz. močení žiletek, zvýšená teplota anebo krev v moči. V posledních případech doporučuji neprodleně navštívit lékaře a nasadit antibiotika.

Ledviny nemají na starosti pouze vodu v našem těle, ale jsou zodpovědné i za kvalitu a barvu našich vlasů, sluch a krátkodobou paměť. Například i osteoporóza je projevem oslabené funkce ledvin, které přestávají vyživovat kosti. Energeticky silné ledviny poznáme i podle kvality vlasů. Dalším projevem oslabení ledvin je zhoršení krátkodobé paměti. Ledviny s věkem slábnou rychleji než například srdce.

Ledviny odráží naši vůli, dosažení vytyčeného cíle, aktivitu, šikovnost anebo moudrost. Jsou taky tělesnou součástí druhé čakry. V ledvinách se usazují naše strachy, obavy a nejistota, které jejich funkci oslabují. Voda v našem těle čistí a kultivuje. Ledviny uvolňují a odplavují to, co je nějakým způsobem zaseknuté a brání harmonickému proudění. V duševní oblasti můžeme pociťovat uvolňování a odplavování pocitů, čímž nám ledviny pomáhají život plně prožívat.

Jak moc důležité je starat se o své ledviny, nám pomůže zjistit i čínská medicína, která je považuje za jeden z nejdůležitějších orgánů lidského těla. Ve východní literatuře jsou označovány za tzv. pramen života. Je jen na nás, o jak silný pramen života se zasadíme.

Jak své ledviny povzbudit? Do svého jídelníčku zařaďte více potravin teplé až horké povahy, tzn. vlašské ořechy, jedlé kaštany, jehněčí a hovězí, kvalitní vydatné masové vývary. Udržujte své ledviny v teple, odpočívejte, na to je zimní období jako dělané. Do svého pitného režimu zařaďte bylinkové čaje zaměřené na podporu ledvin. Pomoci mohou i bylinné kapky zaměřené přímo na tento orgán. Ledviny se vám za vaši péči odmění, nezapomínejte na ně.

Jak už jsme říkali, ledvinám neprospívá chlad a zima od nohou. Máte často studené nohy? Výborným pomocníkem je koupel dolních končetin s pár kapkami esenciálního oleje na 2. čakru. Sama jsem si tuto koupel několikrát vyzkoušela. Nádherně vás prohřeje.


HaŠa Spirit Shop

Nabízím výrobky zaměřené na energetické centra - čakry - čakrové čaje, čakrové aroma lampičky, šperky.

[Fancy_Facebook_Comments]