Hana Šafaříková
kreativec, majitelka eshopu HaŠa Spirit Shop
29. října

Aromaterapie a čakry

Tak snadno jsme si zvykli své pocity a emoce skrývat nebo potlačovat. Tak jako vás to učili vaši rodiče, tak i mně to naučili ti mí. Trvalo spoustu dnů, měsíců a roků, než jsem se naučila projevit to, co cítím. Dnešní svět je úžasný – je plný možností jak sám sobě pomoci a jediné, a to nejdůležitější, je si uvědomit, že máme „problém“ a chtít pro sebe něco víc. I já, která na svém štěstí a spokojenosti pracuji už několik let, mám občas problém s emocemi.

Nezpracované emoce se nám ukládají v energetickém těle a projevují se na těle fyzickém. Nejjednodušší, co pro své tělo můžete udělat, je zapálit si svíčku v aroma lampičce a použít esenciální olej na danou oblast.

Ano, je to tak jednoduché jak si můžete v první chvíli pomoci, abyste se cítili lépe. Klidně můžete dál sledovat televizi, číst si nebo být v on-line světe a jen dýchat a inhalovat tak určitou esenciální směs. Já osobně dávám přednost čakrovým esenciálním olejům, které jsou namíchané na určité oblasti na fyzickém i mentálním těle.

Které oblasti to jsou?

Každý člověk má na svém těle místa, kterými proudí energie a funguje to podobně, jako když nám energii pro orgány v těle rozvádí krev. Místa, kterými proudí naše energie mimo naše fyzické tělo, se nazývají čakry. Řeknu vám něco málo o základních 7 čakrách, jelikož podrobnější popis každé čakry je minimálně na jeden samostatný článek.

Každá čakra je zaměřená na určitou oblast, má svou barvu a projevuje se jak na fyzickém, tak duševním těle. Určitě jste se s nimi již setkali, aniž byste si toho byli vědomi. Stačí vám pár základních otázek a sami můžete zjistit, kterou čakrou Vám neproudí energie.

Umíte se v životě prosadit? Máte problémy s močovým měchýřem nebo s krevním tlakem? Máte z něčeho strach a cítíte se bezmocní?  Umíte se v životě prosadit? Máte problémy s močovým měchýřem nebo s krevním tlakem? Máte z něčeho strach a cítíte se bezmocní?

Pokud se vás některá z otázek týká, vaše pozornost by se měla zaměřit na první čakru – kořenovou. Kořenová čakra se nachází na kořenu naší páteře a je propojena se zemí. Spojuje nás s pocitem prosadit se, ustát si svou pravdu, a je také spojena s materiálním světem. Barvou kořenové čakry je červená.

Říkáte, co cítíte v dané situaci? Máte harmonické pracovní, rodinné a partnerské vztahy? Máte problémy s menstruací nebo prostatou?

Tyto otázky jsou zaměřeny na fungování druhé čakry – sakrální. Druhá čakra se nachází v oblasti pánve. Sakrální čakra je spojena s emocemi, sexuální energií, kreativitou a s našimi vztahy. Barvou sakrální čakry je oranžová.

Jste spokojeni se svým životem nebo naopak cítíte vnitřní neklid a nespokojenost? Jste výbušní? Chybí Vám odvaha? Jste nervózní a utíkáte od problémů? Máte problémy se žaludkem nebo slinivkou? Cítíte bolesti v zádech v oblasti beder? Máte cukrovku?

Vaše odpovědi jsou zaměřené na fungování třetí čakry – solar plexu. Třetí čakra se nachází mezi pupkem a hrudní kostí. Čakra Solar plexu má na starosti přijímání emocí, vaši vnitřní sílu a vaše strachy a obavy.

Umíte lásku dávat, ale i přijímat? Myslíte si, že bez partnera nejste úplní? Potřebujete partnera? Držíte si od lidí odstup?

Čtvrtá čakra – srdeční je čakrou lásky k sobě samému, ale i lásky k druhým lidem. Nachází se v blízkosti srdce, v centru oblasti hrudníku. Srdeční čakra má barvu zelenou.

Jste nervózní před veřejným projevem? Jste nervózní, když se máte projevit a říct svůj názor? Víte, kdy máte mlčet a jen naslouchat? Necháte se snadno někým, něčím ovlivnit? Když se máte projevit, cítíte knedlík v krku? Je pro Vás důležité, co si myslí okolí? Bolí Vás v krku? Máte astma nebo problémy se štítnou žlázou? Trpíte často na afty? Trápí Vás koktání?

Krční čakra má na starosti komunikaci, náš projev a vyjádření. Skrze krční čakru vyjadřujeme smích, pláč, radost, strach, vztek, lásku a naše myšlenky. Krční čakra se nachází v oblasti krku a ramen. Barvou krční čakry je světle modrá.

Přizpůsobujete se snadno změnám? Máte silnou představivost? Máte někdy plnou hlavu a nevíte co dřív? Přeskakujete z jedné myšlenky na druhou? Snadno tzv. ztrácíte hlavu? Trpíte na migrény a časté bolesti hlavy? Máte problémy se zrakem?

Čakra třetího oka je šestá čakra a nachází se v oblasti mezi obočím, nad kořenem nosu. Tato čakra nás spojuje s intuicí, pamětí, moudrostí a naší vůlí. Barvou šesté čakry je indigová.

Víte co máte udělat, ale bojíte se konat? Umíte se rozhodovat? Trápí Vás psychické onemocnění?

Základních 7 čaker uzavírá korunní čakra, která se nachází na temeni hlavy. Korunní čakra je spojením s nejvyšší dokonalostí v člověku a vnitřní rovnováhou. Sedmá čakra má fialovou barvu.

Moje vlastní zkušenost s aromaterapií a čakrovými esencemi mi rozšířila obzory. Cítíte-li někdy, že si na sebe nakládáte více než unesete nebo prostě jen zadržujete emoce?Pro mně je aromaterapie velká relaxace. Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že po použití srdečního esenciálního oleje mi vždy pomůže otevřít srdce a vyplavit emoce, které se během dne, týdne nebo měsíce naskládaly.

Spojení aromaterapie a čakrových esenciálních olejů je pro mě první krok na cestě, jak se cítit spokojeně, vyrovnaně a plná energie.


Haša Spirit Shop

Nabízím výrobky zaměřené na energetické centra - čakry - čakrové čaje, čakrové aroma lampičky, šperky.

[Fancy_Facebook_Comments]