Jana Beňadiková
tvůrce domácí přírodní kosmetiky
12. února

Domácí šumivá bomba do koupele

Také zbožňujete relaxaci v horké, voňavé vaně? Zkuste si chvilky uvolnění ozvláštnit bombou do koupele. Určitě už jste o téhle legraci slyšeli. Možná jste dokonce šumivku párkrát koupili. A dost možná jste si říkali, že zábava je to sice voňavá, ale poněkud drahá. Poradím vám, jak si vyrobit koupelovou bombu vlastní, podle svých představ a za zlomek ceny v obchodě. Navíc – suroviny nakoupíte v každém supermarketu. Základem totiž není nic jiného, než jedlá soda, kyselina citrónová a kukuřičný škrob.

Co budeme potřebovat na výrobu:
½ hrnku sody bikarbony
¼ hrnku kyseliny citrónové
¼ hrnku epsomské soli
¼ hrnku kukuřičného škrobu
Barvivo (potravinové)
3 lžíce ricínového oleje
Lžička esenciálního oleje
Voda
Forma

V jedné míse spolu promícháme tuhé suroviny. Soda bikarbona a kyselina citrónová spolu vytvářejí ve vodě šumivou reakci. Epsomskou sůl používáme na uvolnění svalů a zjemnění pokožky. Kukuřiční škrob krásně drží bomby pohromadě.

Do menší nádobky dáme tři lžíce ricínového oleje, který má výborné vyživující vlastnosti. Dále přidáme lžíci libovolného esenciálního oleje, já jsem zvolila kombinaci levandule a citrónu. Přidáme trochu barviva (není nutné) a lžičku vody.

Vše společně promícháme a pomalu přidáme tekutinu do sypkých surovin tak, aby nám hmota nevypěnila.  Směs mícháme dokud nedosáhne jednotné konzistence.

Hmotu máme nyní připravenou na plnění. Já používám odměrku ½ hrnku jako formu a vytvářím polokoule. Možné je však použít jakoukoli formu nebo nádobku. Pro ozdobení dávám na spodek formy trochu sušené levandule. Kreativitě se meze nekladou.

Formu naplníme připravenou hmotou a co nejvíc ji stlačíme.

Vyklopíme a necháme přes noc vyschnout. Ta dá, naše bomba je hotová! 🙂

Ještě malé doporučení na závěr. Pokud vám nezáleží jen na vizuálním efektu, ale přejete si i terapeutický účinek lázně, zvolte vhodný esenciální olej. Spánek podpoří levandule, meduňka, heřmánek, ale i šalvěj – ta je navíc antibakteriální. Naopak povzbudí vás bergamot a citrusy. Limetka je také výborná pro zvládání stresu, dodá enrgii a povzbudí.


Meedlo

Domácí přírodní mýdla

[Fancy_Facebook_Comments]